„Rozwój intelektualny należy rozpocząć w momencie narodzin i zakończyć dopiero
w chwili śmierci„
Albert Einstein

O MNIE
W czerwcu 2020 roku zdałam egzamin kończący studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej. Jestem w trakcie przygotowania projektu końcowego. W styczniu 2023 planuję obronę stopnia Black Belt w zakresie niezwykle ciekawej i przyszłościowej wiedzy Lean Six Sigma.
Od roku 2017 jestem Doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie zarządzania. Stopień doktora uzyskałam na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Moja praca naukowa, napisana pod kierunkiem profesora Jana Fazlagić, nosi tytuł : „Rola Kapitału Intelektualnego w zarządzaniu przedsiębiorstwem sektora energetycznego”.
W latach 2005 – 2021 pracowałam w jednej ze spółek sektora energetycznego. W dotychczasowej pracy w Biurze Ekonomiczno – Finansowym oraz Wydziale Usług Sieciowych miałam styczność z szeroko rozumianą analityką oraz sprawozdawczością. Pełnione funkcje bazują na współpracy z księgowością, podmiotami z wewnątrz Grupy oraz w mniejszym stopniu z poza niej. Nieprzerwanie obserwuję, analizuję, raportuję, wychodzę z pomysłami nowych PROJEKTÓW zwiększających wartość zarówno mierzalną, jak i niemierzalną firmy.
W 2006 roku rozpoczęłam pracę na uczelniach wyższych. W zakres prowadzonych przeze mnie przedmiotów wchodzą: Analiza ekonomiczno – finansowa, Ekonomia, Finanse, Mikroekonomia, Makroekonomia, Podstawy Zarządzania, Rachunkowość, Statystyka, Zarządzanie Kadrami, Zarządzanie Strategiczne.
Połączenie pracowitości, skrupulatności oraz pasji daje cechę najcenniejszą, jaką jest spełnianie marzeń. Marzenia to dla mnie Wyzwania, a to stanowi drogę nieustającego Rozwoju. Szerzej na ten temat na moim Blogu.
Zapraszam
Ustosunkowując się do jednego z ulubionych cytatów „The only place where success comes before work is in the dictionary”, nastawiona jestem na dalsze zdobywanie wiedzy, a także dzielenie się nią z innymi. Na bieżąco poszerzam swoje umiejętności kursami i szkoleniami, zdobywając kolejne certyfikaty.
Praca w korporacji, prowadzenie zajęć na uczelni oraz samodzielne przygotowywanie szkoleń i treningów sprawiło, że odkryłam w sobie multipotencjalność, którą pieczołowicie pielęgnuję. Sukcesem jest dla mnie łączenie pracy z pasją oraz dzielenie się informacjami o tym z coraz większą liczbą zainteresowanych osób.
Od lat zwracam szczególną uwagę na kompetencje społeczne, które są szczególnie ważne zarówno w pracy w korporacji, jak i podczas indywidualnego kontaktu. Moim niedawnym osiągnięciem jest wzbogacenie wiedzy z zakresu coachingu oraz mentoringu. Szczególną uwagę podczas pracy zawodowej zwracam na sprawną komunikacją z drugim człowiekiem. Leży ona w kręgu moich zainteresowań.
Swoją efektywność w pracy zawdzięczam konsekwencji i pasji. Na filary mojej pasji jaką ujmuję w słowie Wiedza, zaliczam:
- Książki – zwłaszcza filozoficzne oraz psychologicznych.
- Kulturoznawstwo.
- Muzyka – Taniec.
- Podróże (zwłaszcza dalekie).
- Sport (boks, joga, pływanie, rower).
Moje wykształcenie, pasje oraz zdobyte doświadczenie pozwalają na skuteczne przekazanie wiedzy praktycznej i teoretycznej.
Zapraszam do współpracy
Balans, Coaching, Elegancja, Empatia, Entuzjazm, Innowacje, Kapitał Intelektualny, Komunikacja, Kreatywność, Lojalność, Marzenia, Mentoring, Motywacja, Nauka, Odwaga, Pasja, Pieniądz, Pracowitość, Rozwój (zawodowy), Samorozwój, Sektor energetyczny, Synergia, Wiedza, Zmiana.

OSTATNIE PROJEKTY
- Opracowanie analizy statystycznej, w tym opracowanie wskaźników korelacji oraz regresji z odniesieniem do km oraz rbh.
- Przygotowanie oraz powadzenie szkolenia w ramach programu „Zmień zawód” z przedmiotu Rachunkowość od podstaw. Szkolenia odbywały się we współpracy z TEB Edukacja w Kaliszu i zakończyły się sukcesem – stuprocentową zdawalnością egzaminu przez każdego
z uczestników kursu. - Projekt badawczy „Rola kapitału intelektualnego w zarządzaniu przedsiębiorstwem sektora energetycznego”.

Tak, jak biżuteria jest uzupełnieniem naszego stylu, tak książka pojawiająca się często
w naszych dłoniach jest odbiciem naszej osobowości. Czytanie daje nam możliwość formowania swojego JA.
Książki, które wpłynęły na mój tok myślenia, a które polecam, to:
„Sztuka dobrego życia”
Mariola Bojarska – Ferenc
Moją pasją jest szeroka wiedza, również ta dotycząca zdrowego trybu życia, zwłaszcza aktywnych zawodowo kobiet. Kontakt z drugą kobietą jest dla mnie bardzo wartościowy. Wiele się od nich uczę, zarówno od młodszych jak i starszych. Są dla mnie inspiracją, wsparciem i źródłem siły. Kobietą, którą uwielbiam już od pierwszej przeczytanej strony książki jej autorstwa, pt. „Sztuka dobrego życia”, jest Mariola Bojarska – Ferenc. Odnalazłam w niej zbiór znanych, ale często zapominanych zasad, którymi należy się kierować, by prowadzić zdrowe, harmonijne i szczęśliwe życie. Z radością wcieliłam je w życie i cieszę się efektami po dziś dzień.
„Psychologia zmiany”
Mateusz Grzesiak
Lata zdobywania doświadczenia zawodowego, kompetencji pozytywne oraz negatywne zdarzenia w życiu prywatnym, ukształtowały mapę mojego życia. Składało się na nią wiele barw
i dróg, które w rezultacie doprowadziły do drogowskazu ZMIANA.
Tego właśnie potrzebowałam od dawna, ale brak było tej stuprocentowej pewności, który kierunek owej zmiany obrać.
W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie, pomogła mi książka Mateusza Grzesiaka „Psychologia Zmiany”. Jano wskazująca pytania, których odpowiedzi stanowią o końcowej decyzji dotyczącej zmiany. Każdy z nas potrzebuje ich w swoim życiu, mniejszych lub większych. Ich proces należy dobrze zaplanować. W moim przypadku było to otwarcie firmy szkoleniowo-eventowej oraz wydanie książki „Dla takich jak Ja” – po przejściach, których drogi bywały trudne
i wyboiste.
„Książka za milion euro”
Jan Van Helsing
Książka, która umocniła mnie w przekonaniu, nie istnieje coś takiego jak przypadek – wszystko ma właściwe miejsce oraz czas. Potwierdziła również, że uczciwe życie popłaca. Fakt, może wymaga to czasem dłuższego oczekiwania na sukces, ale kiedy on przyjdzie, można śmiało spojrzeć w lustro i być dumnym, że został on osiągnięty bez obłudy
i kłamstw. Życie to nie oczekiwanie aż deszcz minie, ale umiejętność przejścia tanecznym krokiem przez gorszą „pogodę”. Dodatkowo pozycja ta utwierdziła mnie, że indywidualność w życiu jest istotna. W świecie tylu różnic, odrębnych jednostek, nie można porównywać się z innymi. Znalazłam odwagę, by być sobą, optymistka, która dba
o swoje szczęście każdego dnia, bez względu na trudności.

OPINIE
Pani doktor Monika Zadłużna pod moim kierunkiem prowadziła badania dotyczące kapitału intelektualnego w sektorze energetycznym w Polsce, połączone
z analizą światowego rynku energii elektrycznej.
W ramach powziętego projektu, wykazała się wyjątkową wytrwałością i systematycznością. Umiejętności zdobyte w czasie prac nad projektem
w połączeniu z dużym doświadczeniem praktycznym
w Grupie ENERGA stanowią rzadko spotykaną, niezwykle cenną dla pracodawców sektora energetycznego wiązkę kompetencji.
Pani doktor Monika Zadłużna jest osobą ambitną
i głęboko lojalną wobec pracodawcy, stale dążyła do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Zlecane prace dotyczące analiz majątkowych, wskaźników jakościowych i statystyk, przynosiły spółce dużą wartość dodaną. Posiada umiejętności pracy
w zespole. Jest otwarta na nowe wyzwania i szybko uczy się przyswajając wiedzę z innych obszarów działalności energetyki. W 2016 roku obroniła pracę doktorską. Napisana praca w pełni potwierdziła głęboką wiedzę oraz kreatywność w realizacji celów.
Dr Monika Zadłużna jest osobą bardzo pogodną, komunikatywną, szybko nawiązuje kontakt ze studentami, a dzięki dużym kompetencjom i bogatemu doświadczeniu doskonale wypełniała swoje obowiązki nauczyciela akademickiego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jej aktywność i kwalifikacje w zakresie analizy finansów. Warto również zwrócić uwagę, że dr Monika Zadłużna bardzo często udzielała się w życiu organizacyjnym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.
Telefon
+48 509 778 272